گزارش‌های منتشر شده اخیر حاکی از آن است که آیفون SE نسل 3 قرار است در بهار سال 2022 آماده معرفی و عرضه به بازار شوند.

بر اساس گزارش جدید Ross Young شرکت اپل تصمیم دارد تا همانند سال‌های گذشته، آیفون SE را در بهار آماده معرفی و عرضه به بازار کند. بر این اساس آیفون SE نسل 3 قرار است در بهار سال 2022 آماده معرفی و عرضه شود.

این محصول از لحاظ سایز دارای یک نمایشگر 6.06 اینچی خواهد بود و برخلاف دیگر تلفن‌های هوشمند شرکت اپل مجهز به پنل های OLED نیست. تحلیلگر یاد شده تأکید کرده که آیفون SE نسل 3 قرار است دارای سیستم ارتباطی Sub 6 GHz باشد و جزو تلفن‌های هوشمند میان رده اپل محسوب می‌شود که از فناوری ارتباطی نسل پنجم 5G استفاده می‌کند.

این محصول قرار است همانند بسیاری از تلفن‌های هوشمند اخیر تولید شده توسط شرکت اپل به‌صورت دو سیم کارت آماده عرضه شود و قطع سیم کارت‌های تعبیه شده در آن برابر با سایز نانو و همانند آنچه در آیفون 11 به بعد تعبیه شده خواهد بود.

در ادامه این گزارش آمده که شرکت اپل تصمیم دارد تا در طراحی آیفون SE نسل 3 از سنسور اثر انگشت استفاده کند و این محصول از فیس آیدی بی‌بهره خواهد بود. این موضوع احتمالاً دلیلی برای تعبیه نمایشگر 6.06 است که باعث تغییر سایز ناچ نسبت به تلفن‌های هوشمند 6.1 اینچی امروزه شرکت اپل شده است. گفتنی است که این تلفن هوشمند قرار است مجهز به دوربین دوگانه همانند آیفون 11 است. این محصول در حقیقت جایگزینی برای آیفون‌های 6.1 اینچ امروزی خواهد بود که باقیمت ارزان‌تر آماده عرضه می‌شوند. با توجه به این مسئله می‌توان گفت که آیفون اس ای قرار است هر دو تا چهار سال یک بار توسط شرکت اپل با یک آپدیت جدید و تغییر در طراحی ویژه مواجه شود