چندی پیش بود که شایعات منتشر شده از شرکت حاکی از آن بود که این کمپانی در صدد توسعه و عرضه آیفون 2020 با رفرش ریت 120 هرتز است و حالا گزارش‌های جدید نشان داده که این قابلیت قرار است در نمایشگر آیفون 13 آماده عرضه شود.

بر اساس گزارشمنتشر شده توسط تحلیلگری به نام Ross Young از موسسه Mizuho Securities نمایشگر آیفون 13 قرار است قابلیت رفرش ریت 120 هرتز را داشته باشد. این در حالی است که تا پیش از این شایعات مربوط به عرضه این قابلیت در آیفون 12 که در سال 2020 انتظار آن می‌رود نقض شده است.

این شایعه حاکی از آن است که شرکت اپل در سال 2021 در مجموع چهار تلفن هوشمند را آماده عرضه می‌کند که چهار مدل آن‌ها شامل زیر مجموعه آیفون 13 هستند. تمامی این چهار مدل تلفن هوشمند قرار است با قابلیت رفرش ریت 120 هرتز آماده عرضه در بازار جهانی شوند.

Ross Young ادعا کرده که توسعه آیفون 13 مهم‌ترین چالش اپل در سال 2021 است، چرا که ارائه رفرش ریت بالا نیاز به استفاده از فناوری‌های سطح بالاتری مثل LTPO در روند کار دارد. وی تأکید کرده که شرکت اپل می‌تواند تا سال 2021 این فناوری را به‌صورت کامل آماده تعبیه در تلفن‌های هوشمند خود کند و پس از آن رفته رفته در مدل‌های جدیدتر خود نیز گسترش می‌دهد.

گفتنی است که این تلفن‌های هوشمند قرار است طی همکاری اپل با ال جی ساخته شوند. بر این اساس، شرکت اپل احتمالاً در سال آینده همکاری گسترده‌تری با شرکت کره‌ای ال جی و شرکت چینی BOE Technology انجام خواهد داد. این در حالی است که شرکت اپل از سال 2017 همکاری گسترده و عمده‌ای با شرکت سامسونگ داشت و تا به امروز نیز نتوانسته این همکاری را در حوزه‌های دیگر گسترش دهد. گفتنی است که اپل تلاش‌های متعددی برای حذف سامسونگ از چرخه همکاری خود انجام داده اما تا کنون موفق به پیدا کردن جایگزین مناسب نشده است.